Nadwiślanin Gromiec-Sokół Przytkowice 5:0

W 21 kolejce drużyna Sokoła wybrała się na mecz wyjazdowy do Gromca. Spotkanie zaczął lepiej zespół z Gromca. W 6min. dobrej wrzutki z rzutu wolnego nie wykorzystał napastnik gości. Dalsza część meczu to błędy zarówno z jednej jak i drugiej strony. Mnóstwo niecelnych podań, słabe dośrodkowania i mało dobrej gry kibice oglądali do 24min. kiedy to fantastycznym wolejem popisał się Ostafin, ale jeszcze lepiej w bramce spisał się bramkarz Gromca. W 27min. składną akcję Ostafina i Stróżyka starał się wykończyć ten drugi, lecz jego bardzo mocne uderzenie zostało zablokowane. Jak mawiał klasyk niewykorzystane sytuacje się mszczą. Idealnym tego przykładem jest akcja Gromca z 30min. Wrzutka z lewej strony( ewidentna pozycja spalona zawodnika gospodarzy) i naciągany faul w polu karnym dał gospodarzom rzut karny. Dobre uderzenie i było 1:0. Sokół starał się szybko odpowiedzieć na stratę gola. W 31 i 37min. próbował Arkadiusz Monica, ale pierwsze z jego uderzeń poszybowało nad poprzeczką, a drugie zablokowane. W 39min. Gromiec starał się podwyższyć wynik spotkania, lecz dośrodkowanie z wolnego minęło naszą bramkę. W 45min. składna akcja Sokoła przyniosła uderzenie Piotra Monicy, jednak po raz kolejny świetnie spisał się bramkarz gospodarzy. Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataków piłkarzy z Przytkowic. Między 47, a 51min. Sokół stworzył sobie trzy sytuacje. Najpierw Smajek uderzył nad bramką, potem ten sam zawodnik został zablokowany przez bramkarza, a w 51min. uderzenie Piotra Monicy minęło lewy słupek bramki Gromca. W tym miejscu po raz kolejny można przywołać powyższą frazę o niewykorzystanych sytuacjach. W 52min. składną akcję i wyjście na dogodną pozycję wykorzystał napastnik Gromca. 2:0. Między 54,a 79min. Sokół stworzył sobie sześć dogodnych sytuacji, lecz żadna z nim nie znalazła drogi do bramki.  Akcje te mające na celu gonienie wyniku wpłynęły niekorzystnie siłowo na naszych piłkarzy czego efektem był festiwal strzelecki drużyny Gromca w ostatnich 6min. Najpierw w 85min. piłkarz gospodarzy minął 5ciu naszych piłkarzy i podwyższył wynik na 3:0 plasowanym uderzeniem. W 88min. wynik brzmiał już 4:0, a tym razem piłkarze z Gromca na raty wbili piłkę do bramki. Dzieła zniszczenia gospodarze dokonali w 90 min. gdy hat-tricka skompletował piłkarz Gromca, grający z numerem 13. 5:0 i chociaż wynik końcowy na to nie wskazuje, nasi piłkarze za wszelką cenę walczyli o pkt.

Skład

Sokół Przytkowice: Janas-Zając-Godawa-M.Waga-Flaka-A.Monica-Stróżyk-Ostafin-P.Monica-Smajek-Ł.Waga